Małe wnętrza a modne aranżacje

Urządzenie małego mieszkania w taki sposób, by było jednocześnie estetyczne, piękne i funkcjonalne jest doprawdy trudnym wyzwaniem, nawet dla samych specjalistów i projektantów wnętrz, a co dopiero dla laików, którzy postanawiają aranżować je na własną rękę. Z drugiej zaś strony jest jeszcze aspekt mody – otóż projektowanie wnętrz, podobnie jak niemal każda współczesna dziedzina, ma swoje trendy, którym każdy z nas stara się sprostać. Ludzie przywiązują dziś sporą wagę do tego, jak wyglądają ich wnętrza, dlatego też rośnie znaczenie samej aranżacji i usług, świadczonych przez projektantów wnętrz. I choć wiele osób pewnie uzna poniższe stwierdzenie za absurd, to jednak okazuje się, że panująca aktualnie w dziedzinie projektowania wnętrz moda, sprzyja niewielkim pomieszczeniom.

Dlaczego?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, co właściwie jest teraz modne Ina czym swoją uwagę skupiają projektanci wnętrz.  Styl nowoczesny nazywany jest również stylem minimalistycznym i to właśnie on króluje na okładkach czasopism poświęconym aranżacji wnętrz. Jak taki styl wygląda w praktyce? Otóż charakteryzuje się on przede wszystkim dużą przestrzenią i prostotą, pomieszczenia nie są „zagracone” dekoracyjnymi meblami oraz innymi dodatkami.

Półki pozostają puste, a akcenty dekoracyjne ograniczone do minimum, ale mocno podkreślone. Jak się okazuje, jest to również idealna metoda na tak zwane otworzenie przestrzeni i optyczne powiększenie wnętrza, a zatem, jak pisano wyżej-moda sprzyja aranżacji niewielkich pomieszczeń, korzystajmy z tego. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez wybór odpowiedniej barwy (idealnie pasuje biel, która nie tylko powiększa optycznie pomieszczenie, ale również je rozjaśnia), zabudowane meble, bez wolnych półek, wielofunkcyjne meble.

Ambroży fusion

Opis autora #2

Zobacz również