Aranżacja małych wnętrz – jednolita zabudowa

Aranżacja małych wnętrz z pewnością nie należy do łatwych, o czym najlepiej wiedzą właściciele małych mieszkań, ale co również śmiało stwierdzają sami specjaliści – projektanci wnętrz. Dlaczego aranżacja małych wnętrz sprawia tyle problemów? Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż nie ma gdzie pomieścić różnych przedmiotów, a upychanie ich po kątach sprawia jedynie wrażenie chaosu. Tymczasem zaś moda, jaka rządzi współczesnym aranżacjom wnętrz stawia raczej na prostotę i minimalizm – projektowanie wnętrz opiera się o tworzenie jak największych przestrzeni, w których nie ma miejsca na zbędne przedmioty czy dekoracje.

Na pozór może się wydawać, iż osiągnięcie takiego stylu na niewielkim metrażu jest po prostu niemożliwe, jednak specjaliści i fachowcy od projektowania wnętrz udowadniają, że jednak można. Pierwszą i nadrzędną zasadą, przy projektowaniu małych wnętrz jest to, by w pełni wykorzystać każdy metr cennej powierzchni. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, a jednym z nich są jednolite zabudowy.

Zabudowy stosuje się również przy aranżacji dużych pomieszczeń, ponieważ mają one sporo zalet, trzeba jednak przyznać, że w przypadku niewielkich pomieszczeń, sprawdzają się one wręcz idealnie. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż dają sporo miejsca na różne przedmioty, które zawsze są zmorą małych pomieszczeń -  po prostu nie ma co z nimi zrobić, a jednolita zabudowa rozwiązuje ten problem.

Zabudowa taka wykorzystuje całą przestrzeń ściany, może śmiało sięgać samego sufitu, co daje naprawdę dużo miejsca. Ważne, aby sama zabudowa miała raczej jeden kolor i żeby był to kolor jasny, najlepiej biały. Taka zabudowa wręcz stapia się wnętrzem i sprawia wrażenie, jakoby jej tam nie było. Biel zaś rozjaśnia wnętrze i optycznie je powiększa, można również pokusić się o dekoracyjne jej oświetlenie.

Ambroży fusion

Opis autora #1

Zobacz również