W sypialni - Twardy czy miękki materac?

Klienci bardzo często borykają się z problemem wyboru odpowiedniego materaca. Otóż wielu z nich zastanawia się czy powinni wybierać miękki, czy też twardy materac. Eksperci z kolei uważają, że materace do spania nie powinny być ani twarde, ani też zbyt miękkie. W przypadku, gdy materac jest zbytnio twardy mięśnie naszego ciała muszą całą noc pracować, aby móc utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. To z kolei sprawi, że nie wyśpimy się w należyty sposób. Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku zakup zbyt miękkiego materaca.

Otóż ciągłe zapadanie się ciała do niego także powoduje, że nasze mięśnie muszą nieustannie pracować przez całą noc. Warto zatem wybierać takie materace, które zapewniają nam odpowiednie komfortu oraz wygodę podczas snu. W niektórych przypadkach, takich jak problemy z kręgosłupem powinniśmy unikać kupowania materacy sprężynowych. To właśnie one okazują się być najbardziej twarde. Sprężyny wypełniające je bowiem sprawiają, że materac nie dopasowuje się do kształtu ciała, co dla osób z problemami z kręgosłupem okazuje się być bardzo kłopotliwe. Spanie na takim materacu znacznie wzmaga bóle pleców. Zatem w przypadku problemów z kręgosłupem należy jeszcze staranniej wybierać materac do swojego łóżka.

Odpowiednią twardość oraz sprężystość zapewniają nam materace kieszonkowe oraz lateksowe. Warto również pomyśleć o zakupie materaców piankowych. To właśnie one dzięki swoim właściwościom pozwalają nam na komfortowy sen. Badania dowodzą, że ich sprężystość okazuje się być największa co sprawia, że materace te idealnie dopasowują się do anatomicznego kształtu naszego ciała. Tym samym zapewniają one stabilne podparcie dla kręgosłupa. Mięśnie pleców mogą swobodnie odpoczywać całą noc, przez co rano czujemy się znacznie bardziej wyspani oraz wypoczęci. To z kolei przekłada się na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

 

Ambroży fusion

Opis autora #3

Zobacz również