Stalowe grzejniki drabinkowe

Stalowe grzejniki drabinowe są doskonałym pomysłem na ogrzanie mniejszych pomieszczeń, jakimi są: WC, łazienka, przedpokój, kuchnia, czy garderoba. Są doskonałym rozwiązaniem, gdyż nie zajmują dużo miejsca, a dzięki temu, że mają konstrukcję przypominającą drabinkę, możemy na nich suszyć ubrania, ręczniki czy bieliznę. Grzejnik drabinkowy najczęściej jest produkowany z materiału stalowego, jednak zdarza się również i tak iż fabrykanci wykorzystują do ich wytwarzania również aluminium czy miedź.

Standardowy kształt takiego grzejnika to prostokąt, jednak równie dobrze możemy zainwestować w grzejniki okrągłe, owalne, lub o niestandardowych profilach. Rodzajów grzejników jest trzy, uzależnione jest to od tego, jakim sposobem są grzane. Mamy do dyspozycji grzejniki wodne, elektryczne oraz wodno – elektryczne.     

Moc tego typu grzejników umieszczanych na ścianach wnętrz wynosi od 500 do 800 W. Dodatkowo warto jest również wspomnieć o ich cenach, które wahają się w zależności od typu grzejnika, materiału z jakie został wyprodukowany, producenta tudzież wielkości. Koszt takiego grzejnika może wynieść od 300 złotych do kilku tysięcy złotych. Grzejnik drabinkowy posiada podłączenie dolne albo dolno – środkowe. Jest zbudowany zwykle z dwóch pionowych przewodów lub jednego, które łączą poziome cienkie rurki tworząc jednocześnie konstrukcję drabinkową. Grzejnik drabinkowy jest dostępny standardowo w odcieniu białym, jednak jeśli preferujemy inny kolor, bądź grzejnik chromowany również jest taka opcja. Producenci projektują coraz bardziej ekskluzywne grzejniki, nie tylko pełniące funkcję grzewczą, ale również dekoracyjną. Łazienka czy przedpokój może być wyposażony właśnie w taki grzejnik z charakterem pasujący do całej aranżacji wnętrza.

Ambroży fusion

Opis autora #2

Zobacz również