Wybieramy odkurzacz do domu

Na rynku odkurzaczy można korzystać z coraz większej liczby urządzeń, co oczywiście przy wybieraniu odpowiedniego urządzenia do domu czy mieszkania wymaga poświęcenie na porównanie nie tylko poszczególnych modeli, ale również typów odkurzaczy, większą ilość czasu. Na rynku odkurzaczy spotkać możemy się z takimi typami tych urządzeń, jak odkurzacze tradycyjne, bezrowkowe, piorące, centralne, przemysłowe oraz akumulatorowe. Oczywiście do używania w domu rzadko trzeba decydować się na odkurzacze centralne czy przemysłowe. Najczęściej klienci wybierają między odkurzaczami bezrowkowymi, które obecnie są coraz bardziej popularne oraz tradycyjnymi. Piorące odkurzacze pozwalają na czyszczenie plam pojawiających się na materiałach dywanu czy wykładziny.

Wybierając odkurzacz bardzo ważne jest, by zwrócić uwagę na takie elementy jak rodzaj filtracji. Najlepszym rozwiązaniem jest stawianie na nowoczesne urządzenia Karcher, które po pierwsze posiadają filtry wodne a jednocześnie rozwiązania pozwalające na ograniczenie ilości alergenów, które mogą podczas odkurzania dostawać się do powietrza.

Istotna jest również moc odkurzacza. Należy brać pod uwagę, że obecne ustalenia unijne zabraniają produkowania odkurzaczy posiadających moc silnika, która przekracza 1600W. Przy odkurzaczach warto zwracać uwagę również na wyposażenie dodatkowe. Im więcej odkurzacz ma końcówek oraz rodzajów takich końcówek czy szczotek tym znacznie łatwiej będzie dopasować rodzaj końcówki do sprzątanej powierzchni. W najlepszych modelach marki Karcher można korzystać między innymi z turbo szczotek czy też elektroszczotek. Nie bez znaczenia jest również w odkurzaczach to, by zapewniały odpowiedni zasięg pracy, dzięki właściwej długości rur.

Ambroży fusion

Opis autora #2

Zobacz również