Elementy metalowe na budowie

Na budowach wykorzystuje się nie tylko cegły, pustaki i różnego typu zaprawy murarskie., ale wykorzystuje się także elementy drewniane i elementy metalowe, dzięki którym cała konstrukcja budowlana jest znacznie trwalsza i bardziej wytrzymała. Elementy metalowe, takie jak rurki i pręty wykorzystuje się do wzmocnienia konstrukcji ścian i stropów. Z metalowych rurek buduje się tzw., zbrojenia, które następnie są zalewane betonem.

Najczęściej zbrojenia wykorzystuje się do budowy stropów budynków. Po wybudowaniu pierwszej kondygnacji budynku wykonuje się metalowe zbrojenie. Metalowe rurki układa się na całej powierzchni stropy, który ma być wybudowany nad danym pomieszczeniem. Następnie na tak przygotowane zbrojenie nakłada się metalową siatkę, która dodatkowo ma wzmocnić zbrojenie i sprawić, aby strop był trwały.

Strop od spodu zabezpiecza się poprzez zaszałowanie go przy użyciu desek i drewnianych bali, które będą te deski podtrzymywać. Okazuje się, że zbrojenia wykorzystuje się także, przy budowie otworów na okna i drzwi. Tutaj także potrzebne jest wykonanie szałunku oraz wzmocnienie konstrukcji metalowymi elementami, takimi jak rurki i siatka metalowa. Metalowe elementy można również kupić w składach budowlanych oraz w marketach, które oferują bardzo szeroki wybór materiałów budowlanych.

 

Ambroży fusion

Opis autora #3

Zobacz również