Balustrada a kształt balkonu, tarasu

Balustrady to ochrona stosowana zarówno przy schodach, jak też na balkonach oraz tarasach. W przypadku balkonów oraz tarasów wybór balustrad wymaga przede wszystkim dopasowania ich do charakteru budynku oraz kształtu balkonu. Znacznie łatwiej jest wykonać balustradę w przypadku prostokątnych balkonów. Dużo więcej czasu na wybór właściwej balustrady trzeba poświęcić w przypadku balustrad, które mają okrągłe kształty.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że tego rodzaju balustrady muszą być odpowiednio wygięte. Dotyczy to również barierek. Wygięcie balustrady nie jest takie proste, szczególnie przy bardziej trwałych materiałach, które są trudniejsze w obróbce. Oczywiście w przypadku balkonu bardzo ważne jest, by materiał, z którego wykonywana jest balustrada był jak najbardziej odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z tego powodu najbardziej popularnym materiałem jest stal nierdzewna, która stosowana jest w przypadku balustrad montowanych w budynkach publicznych czy przestrzeni publicznej.

W przypadku balkonów ograniczeniem w zakresie montowania balustrad jest również wysokość balustrady. Balustrada nie może być ani zbyt niska ani za bardzo wysoka. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ważne jest również to jak rozstawione są poszczególne szczeble. Niezwykle ważne jest dobranie ładnej i wygodnej w użyciu poręczy. Wskazuje się, że poręcze najlepiej jeśli nie mają średnicy większej, niż siedem centymetrów. Dobrym pomysłem mogą być poręcze wykonane z tworzyw sztucznych. Wynika to między innymi z tego, że mogą być one łatwo poddawane obróbce a co za tym idzie mogą przybierać wiele ciekawych kształtów, co oczywiście przekłada się na dekoracyjną stronę danej balustrady.

 

 

Ambroży fusion

Opis autora #1

Zobacz również