Właściwości pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to materiał, który znajduje szereg różnych rozwiązań. W pierwszej kolejności jest ona przede wszystkim doskonałym materiałem izolacyjnym.  Występuje zarówno w wersji natryskowej jak i wylewowej. Wyroby z pianki poliuretanowej mogą występować w postaci płyt służących do izolacji ścian, sufitów, stropów itp. itd. Pianka poliuretanowa jest stosowana także jako uszczelnienie drzwi i okien, bram wjeść do magazynów i urządzeń chłodniczych.  Z pianki poliuretanowej wykonuje się także takie elementy jak wanny, brodziki, baseny, zabawki, elementy ogrodowe czy niektóre elementy techniczne. Z czego wynika tak szerokie zastosowanie pianki poliuretanowej.

Zawdzięcza ona to swoim właściwości. Przede wszystkim jak już zostało wspomniane pianka ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Z tego powodu używać się ich do izolacji stropów ścian itd. Bardzo dobrze sprawdzają się przede wszystkim w pomieszczeniach szczytowych czy tych otoczonych głownie ścianami zewnętrznymi. Zapewnia ona nie tylko bardzo dobra izolację termiczną, ale też akustyczna.

To z tego też powodu bardzo często jest ona wykorzystywana w stropach, ponieważ bardzo dobrze pochłania wszelkie stuki, uderzenia i inne odgłosy. Pianka poliuretanowa jest także  w pełni bezpieczna dla zdrowia i środowiska. Ponadto jest to materiał niezwykle trały. Jest odporna na działanie pleśni i grzybów. Jest także odporna na działanie czasu. Pianka praktycznie się nie starzeje.

Z upływem czasu nie traci więc żadnej ze swoich właściwości. Jest także odporna na działanie insektów czy gryzoni. Jest także odporna na działanie substancji chemicznych, promieni UV czy parę wodną. Kolejną jej zaletą jest to, że zakres temperatur w jakich można ja stosować jest niezwykle szeroki. Pianka poliuretanowa także stosunkowo łatwo poddaje się obróbce. Można ją w łatwy sposób ciąć, sklejać i zgrzewać. Można ją także malować, lakierować i laminować. Możemy więc jej użyć niemal w każdej sytuacji bez obawy, że niekorzystanie wpłynie ona na nasze zdrowie czy środowisko.  

 

Ambroży fusion

Opis autora #3

Zobacz również