Kamienne domy

Z kamienia wyrabia się wiele rzeczy. Służą one do tego, aby wykonywać z nich płyty chodnikowe. Z kamienia robi się również nagrobki, jak też tablice pamiątkowe, pomniki, rzeźby. Kamień służy również do budowy pieców i kominków, jak również schodów i tarasów. Czasami z materiału tego buduje się zaś całe domy. Do budowy domów znajduje się duże kamienie rzeczne czy też polne. Te bardzo duże rozłupuje się na mniejsze, te bardzo małe łączy po dwa.

Kamienie spaja się odpowiednią zaprawą. Domy kamienne  świetnie się prezentują. Wyglądają zawsze na staroświeckie, szacowne, obrośnięte tradycją. W domach tych jest też bardzo chłodno i przyjemnie latem, zaś zimą dom ten bardzo szybko się nagrzewa. Z kamienia tworzy się też zwykle kominki w domu kamiennym, które wspaniale pasują do tego rodzaju budowli. Z pewnością obróbka kamienia wymaga niejakiego czasu. Budowa domu z tego materiału może zatem potrwać nawet kilka miesięcy, bywa też, że rok czy dwa. Wszystko zależy od tego, jak duży dom się buduje, ile osób przy nim pracuje oraz jak dużo poświęcają one czasu budowie.

Dach oczywiście robi się nie z kamienia, ale z drewna czy też blachy. Drewno jednak znacznie lepiej pasuje do prostego, staroświeckiego kamienia. Rzecz jasna, posiadłość z tego rodzaju budynkiem ogradza się kamiennym murkiem lub chociaż płotem ze spodem kamiennym i sztachetami w górnej części. Kamienne domu znakomicie wyglądają na wsi, pod lasem, czasami jednak stawia się też je w miastach, zwłaszcza w dzielnicach willowych czy na obrzeżach miasta. Materiał na nie czasami się kupuje, a czasami zbiera samodzielnie. Najłatwiej o kamień pod budowę na terenach, gdzie płynie sporo rzek i strumyków, niosących z sobą kamienie odpowiednie do wykonania budowy.

Ambroży fusion

Opis autora #2

Zobacz również