Ocieplenie budynków

Budownictwo zajmuje się rożnymi aspektami związanymi z budową i przebudowa budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. Okazuje się, że jednym z tych aspektów jest ogrzewanie budynków i ocieplanie budynków. Ciepło w każdym pomieszczeniu, nie tylko w domu mieszkalnym, ale także w pomieszczeniach gospodarczych czy w pomieszczeniach biurowych jest bardzo ważną i bardzo istotną kwestią. Starsze domu, które nie były jeszcze budowane z nowoczesnych, termoizolacyjnych materiałów, najczęściej wymagają dodatkowego ich ocieplania. 

Dzieje się tak dlatego, że nieszczelne okna, drzwi oraz cienkie mury budynków sprawiają, że znaczna ilość ciepła z domu ucieka. Powstają wtedy znaczne straty ciepła. Ocieplenie budynków może być dokonane zarówno od środka budynku, jak i od zewnątrz. Okazuje się, że od zewnątrz ocieplenie daje najlepsze efekty i znacznie zmniejsza straty ciepła w budynku. Zazwyczaj ocieplenie budynków od środka jest dokonywane poprzez przyklejenie na ścianach budynków płyt styropianowych.

Płyty te montuje się na specjalnym kleju, a całą konstrukcję dodatkowo wzmacnia się specjalnymi kołkami, które montuje się na złączeniu poszczególnych płyt. Następnie na tak przygotowane podłoże zaciąga się siatkę montażową i całość raz jeszcze pokrywa się klejem. Następnie nakłada się tynk lub też maluje się całą powierzchnię specjalną farbą zewnętrzną.  

 

Ambroży fusion

Opis autora #3

Zobacz również