Ogród pełen warzyw i owoców

Wiele osób pragnie mieszkać w dużym domu z ogrodem, nie zaś w ciasnym mieszkaniu  w bloku. Oczywiście, nie zawsze marzenie to może się spełnić, gdyż zakup działki oraz budowa domu to kosztowna sprawa. Jeżeli już jednak uda się zrealizować podobne plany, to należy postarać się o to, aby mieć naprawdę piękny, odlotowy ogród.

W ogrodzie warto posadzić sporo kwiatów i kwitnących drzew oraz krzewów. Dzięki temu ogród staje się naprawdę piękny i przyjemnie jest w nim siedzieć, mogąc się w ten sposób relaksować i odprężać. Znakomicie sprawdzają się takie rośliny, jak róże, jaśmin, czy bez. Są to krzewy, które szybko się rozrastają, ładnie pachną i jeszcze ładniej kwitną. Prześlicznie wyglądają też wiosną kwitnące drzewa owocowe.

Bardzo dobrym pomysłem jest posadzenie w ogrodzie nie tylko drzew i krzewów owocowych, jak jabłoń, grusza, śliwa, malina, agrest, ale również warzyw. Nie musimy obsadzać jarzynami całej ziemi. Wystarczy niewielka grządka z najczęściej spożywanymi przez nas, ulubionymi warzywami. Może to być marchew, pietruszka, bakłażan, bób, fasolka szparagowa, kalafior, sałata, pomidory, czosnek, cebula. Opieka nad posadzonymi przez siebie warzywami i owocami może dostarczyć nie lada atrakcji. Ponadto dostarczają nam one realnej korzyści - zdrowego, ekologicznego pożywienia, bez nawozów sztucznych i środków owadobójczych.

Jeżeli pragniemy mieć naprawdę odlotowy ogród i mamy nieco więcej czasu na opiekę nad nim, możemy tez urządzić w nim szklarnię. Hodowane tam egzotyczne owoce, jak cytrusy czy ananasy, dodatkowo wzbogaca nasz stół. Praca w szklarni może też okazać się wielką przyjemnością.

Kolejnym pomysłem na zagospodarowanie ogrodu w sposób praktyczny, a jednocześnie na ozdobienie go i zapewnienie sobie rozrywki, może być hodowanie pszczół. Zdrowy, ekologiczny miód jest wielkim skarbem dla naszego organizmu. Same ule w ogrodzie wyglądają zaś malowniczo, a praca z pszczołami wielu osobom zapewnia niezwykłe odprężenie i satysfakcję.

 

Ambroży fusion

Opis autora #1

Zobacz również