Tanie grzejniki drabinkowe

Grzejniki w pomieszczeniach mieszkalnych, gospodarczych choć służą do tych samych celów, różnią się od siebie konstrukcją, materiałem, z jakiego zostały wykonane, ale i wzornictwem. Jednym z rodzajów grzejników spotykanych w naszych łazienkach, ale i korytarzach, czy kuchni jest grzejnik drabinkowy. Jego konstrukcja opiera się na dwóch pionowych kolektorach połączonych ze sobą szeregiem poziomych rurek. Takie rozwiązanie stanowi dosyć użyteczną rolę, gdyż poza jego podstawową grzewczą, taki grzejnik może również służyć przykładowo, jako suszarka do ubrań. Dodać należy, że taka konstrukcja ma również inne zalety.

Grzejnik drabinkowy to lekka konstrukcja, jakiej montaż nie wymaga dodatkowych stojaków, czy innych konstrukcji. Jest również bardzo tani, bo jego prosta, nieskomplikowana budowa znacznie obniża koszty jego wytwarzania. Grzejnik drabinkowy, to różnorodna kolorystyka, jaką bez problemu dobierzemy do każdego typu pomieszczenia, ale i rozmaite wielkości i kształty, jakie łatwo dopasować do wielkości pomieszczeń i warunków, w jakich ma pracować grzejnik. Grzejniki tego typu mogą być zasilane poprzez instalację grzewczą opartą na cyrkulacji wody lub energii elektrycznej. W zależności od modelu ich ceny wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Walorem grzejników drabinkowych podłączonych do prądu będzie niewątpliwie ich niezależność, brak potrzeby instalowania dodatkowych przewodów centralnego ogrzewania, ale i możliwość dokładnego zaprogramowania czasu pracy takiego grzejnika jak i temperatury jaką ma dostarczać. Taki elektryczny grzejnik jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, choćby z uwagi na brak konieczności podłączania i instalowania dodatkowych instalacji, jakie niosą za sobą nie tylko koszty, ale i modernizacje całego mieszkania.

Ambroży fusion

Opis autora #3

Zobacz również