Sypialnia

Nie każde małżeństwo może pozwolić sobie na oddzielną sypialnię. Wiele par małżeńskich śpi w salonie, który na noc przekształcany jest w sypialnię. Szczególnie właściciele mieszkań w blokach. Ci, którzy mają własne domy, planują w nich sypialnie, zdając sobie sprawę z tego, że jest to dość ważne, a można nawet zaryzykować stwierdzenie, że najważniejsze pomieszczenie w domu. To właśnie w sypialni odpoczywamy, a także toczy się tam nasze życie intymne. Dlatego powinno być to pomieszczenie intymne i ciche, wygodne i przytulne.

Ponadto, dobrze by było umieszczone z dala od salonu, a blisko łazienki i toalety. Dziś w sypialni stawiamy szerokie łoże z nocnymi szafeczki i lampkami. Powinno być to pomieszczenie z toaletką, wielością różnorodnych szaf i garderobą. W domach jednorodzinnych sypialnia zwykle umieszczana jest na wyższej kondygnacji, a schody i strop oddzielają ją od salonu i kuchni. Dobrze sypialnię jest umieścić od strony ogrodu, aby nie przeszkadzał nam hałas z ulicy.

Okna w sypialni powinny mieć dobrą izolacyjność akustyczną,  pełne drzwi, wykładzinę dywanową, wyściełany zagłówek i zasłony lub rolety w oknach. Niektórzy preferują też umieszczenie sypialni od strony wschodniej, aby  poranne promienie słoneczne  dodawały energii i chęci do codziennego wstawania z łóżka.  Powinno się zadbać o możliwość dostępu do łóżka z obu stron. Warto też pomyśleć o dwóch stolikach nocnych, na których można ustawić lampki i kłaść potrzebne rzeczy.

 

Ambroży fusion

Opis autora #2

Zobacz również