Grzejniki drabinkowe poziome

Ogrzewanie w mieszkaniu odgrywa bardzo ważną funkcję. Poza zasadniczą rolą, jaką będzie oddawanie energii cieplnej może służyć również, jako dekoracyjny dodatek, lub przedmiot łączący w sobie kilka cech użytecznych naraz. Nie tak bardzo nowym, ale za to bardzo eleganckim i pożytecznym może być grzejnik drabinkowy. W większości wypadków montowany w łazienkach przedpokojach, czy kuchni, pełni nie tylko rolę ogrzewania, ale i dobrze dobrany wyśmienicie komponuje się w wystrój tych pomieszczeń, nie rzucając się w oczy, jako dodatkowe urządzenie.            

Warto podkreślić, iż rozmaita liczba kolorystyczna, w jakich dostępny jest grzejnik drabinkowy, jego różnorodne rozmiary, ale i kształty bez problemu pozwolą dobrać najbardziej optymalny grzejnik dla wybranego przez nas pomieszczenia. Pisząc o innych poza ogrzewaniem funkcjach grzejnika drabinkowego należy dodać, że służy on, jako suszarka do ubrań, butów czy innej garderoby bez konieczności rozkładania dodatkowych tradycyjnych suszarek do bielizny, które zawsze zajmują sporo miejsca. Poziomy grzejnik drabinkowy to nie tylko wygoda i łatwość w eksploatacji, ale i stosunkowo niska cena ze względu na niezbyt skomplikowaną budowę. Dwa poprzeczne kolektory połączone poziomymi rurkami stanowią całą konstrukcję wspomnianego grzejnika.

Ze względu na jego niewielką wagę, montaż takiego urządzenia w pomieszczeniu również nie przysparza kłopotu i nie wymaga dodatkowych konstrukcji, czy stojaków. Tego typu nowoczesne rozwiązanie służące ogrzewaniu naszego mieszkania ma coraz to więcej zwolenników,  z kolei coraz to nowsze ich modyfikacje nieustannie podnoszą ich skuteczność grzewczą, co w końcu skutkuje coraz to mniejszymi stratami energii cieplnej.

Ambroży fusion

Opis autora #2

Zobacz również